Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου και μπάσκετ

Άνοιξε η αυλαία του Σχολικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου και Μπάσκετ.

Το πρωί της Δευτέρας 28.01.2013 στο γήπεδο μπάσκετ του ΕΠΑΛ Πάρου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας μπάσκετ αγοριών, οπου το Γενικό Λύκειο Πάρου επικράτησε του ΕΠΑ.Λ. Πάρου με σκορ 53-19.

Την Τρίτη το Γενικό Λύκειο Πάρου αφού νίκησε την ομάδα ποδοσφαίρου του ΕΠΑΛ Πάρου με 1-0, έπαιξε την Παρασκευή με την αντίστοιχη ομάδα του ΓΕΛ Νάουσας Πάρου, οπου επίσης επικράτησε με σκορ 2-4 στα πέναλτι.

Την Πέμπτη 31.01.2013 το πρωί επίσης πραγματοποιήθηκε αγώνας Μπάσκετ κοριτσιών, ανάμεσα στο Γενικό Λύκειο Πάρου και στο Γενικό Λύκειο Νάουσας Πάρου, με νικήτρια ομάδα την δεύτερη και σκορ 43-33.

Οι ομάδες Μπάσκετ και Ποδοσφαίρου αγοριών που κέρδισαν θα αναμετρηθούν τώρα με ομάδα που προκρίθηκε από την Νάξο.

Η σύνθεση των ομάδων ήταν:

Ομάδα Ποδοσφαίρου αγοριών: Νίκας Δ., Χριστόφορος Ε., Λένια Β., Άσκο Γ., Πραμμάτιας Δ., Καραφυλλάκης Ρ., Νίκας Ι., Γιουρτζίδης Μ., Σιέττος Π., Καλόγηρος Π., Μάμουνας Β., Πατέλης Π., Ραγκούσης Ν., Παντελαίος Δ.

Ομάδα Μπάσκετ αγοριών: Μπαρμπαρής Μ., Μαρινάτος Δ., Λουκής Α., Μαούνης Ν., Σκιαδάς Σ., Δούζας Α., Δεκαβάλλας Α., Χερουβείμ Μ., Σιφναίος Ν., Μαούνης Ν., Παπαχατζής Π.

Ομάδα Μπάσκετ κοριτσιών:Σκανδάλη Ε., Σαμαλτάνη Ε., Μετζιδάκη Ι., Λουκή Μ., Κούτρα Μ., Σακελλαροπούλου Ε., Κυδωνιεύς Ν., Θεοχαρίδη Β., Γαρδέλη Α., Μπαρμπαρή Μ.