ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ – Προθεσμία για σχολές Λιμενικού

Ενημερώνουμε τους/τις υποψηφίους των Πανελλαδικών εξετάσεων για το έτος 2024 ότι εκδόθηκε η προκήρυξη του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής για την επιλογή σπουδαστών/τριών στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, με το σύστημα των Πανελλαδικών εξετάσεων 2024.

Χρήσιμες πληροφορίες:

• H υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης του υποψηφίου, καθώς και των απαιτούμενων δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά, μέσω σχετικής εφαρμογής στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.hcg.gr
  • Η προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικά Αίτησης-Δικαιολογητικών θα γίνεται από τη  01/02/2024 ημέρα Πέμπτη έως και 14/02/2024 ημέρα Τετάρτη
  • Σε περίπτωση που κάποιος/α υποψήφιος/α δεν έχει δηλώσει τις εν λόγω σχολές στην Αίτηση – δήλωση, αυτό δεν αποτελεί κώλυμα.
prokiriksi_limeniko_2024

Ανοίξτε από εδώ την προκήρυξη σε νέα καρτέλα